Partly Cloudy
62°FPartly CloudyFull Forecast

Football

Published: Wednesday, Nov. 13, 2013 2:52 p.m. CDT • Updated: Wednesday, Nov. 13, 2013 2:53 p.m. CDT

Playoff Quarterfinal pairings

CLASS 1A

• No. 6 Lena-Winslow (8-3) at No. 1 Stockton (11-0), 1 p.m. Saturday

• No. 1 Ottawa Marquette (11-0) at No. 6 Leo (9-2), 2 p.m. Saturday

• No. 4 Casey-Westfield (11-0) at No. 1 Tri-Valley (11-0), 2 p.m. Saturday

• No. 3 Camp Point Central (11-0) at No. 2 Maroa-Forsyth (11-0), 3 p.m. Saturday

CLASS 2A

• No. 5 Newman (10-1) at No. 7 Momence (8-3), 2 p.m. Saturday

• No. 2 Farmington (10-1) at No. 5 Mercer County (10-1), 1 p.m. Saturday

• No. 2 Auburn (9-2) at No. 1 Cerro Gordo (11-0), 1:30 p.m. Saturday

• No. 8 Staunton (7-4) at No. 3 Gillespie (10-1), 2 p.m. Saturday

CLASS 3A

• No. 1 Winnebago (11-0) at No. 5 Stillman Valley (9-2), 1 p.m. Saturday

• No. 10 Aurora Christian (8-3) at No. 6 Seneca (9-2), 1 p.m. Saturday

• No. 1 Williamsville (11-0) at No. 3 St. Joseph-Ogden (9-2), 5 p.m. Saturday

• No. 1 Greenville (11-0) at No. 3 Mt. Carmel (10-1), 1 p.m. Saturday

CLASS 4A

• No. 4 Geneseo (10-1) at No. 9 Phillips (8-3), 5 p.m. Saturday

• No. 2 Harvard (11-0) at No. 6 Rockford Lutheran (10-1), 1 p.m. Saturday

• No. 2 Rochester (10-1) at No. 8 Belleville Althoff (7-4), 4 p.m. Saturday

• No. 1 Quincy Notre Dame (10-1) at No. 3 Alleman (9-2), 2 p.m. Saturday

CLASS 5A

• No. 4 Joliet Catholic (10-1) at No. 1 Montini (11-0), 1 p.m. Saturday

• No. 6 Lincoln-Way West (10-1) at No. 2 Sycamore (11-0), 1 p.m. Saturday

• No. 4 Highland (11-0) at No. 1 Sacred Heart-Griffin (11-0), 1 p.m. Saturday

• No. 3 Normal U-High (11-0) at No. 2 Washington (11-0), 2 p.m. Saturday

CLASS 6A

• No. 13 Prairie Ridge (7-4) at No. 1 Boylan (11-0), 1 p.m. Saturday

• No. 6 Lake Forest (9-2) at No. 2 Batavia (10-1), 1 p.m. Saturday

• No. 2 Lincoln-Way North (10-1) at No. 1 Richards (10-1), 6 p.m. Saturday

• No. 6 East St. Louis (8-3) at No. 8 Providence (7-4), 1 p.m. Saturday

CLASS 7A

• No. 1 Lake Zurich (10-1) at No. 5 Wheaton North (9-2), 6 p.m. Saturday

• No. 3 Glenbard West (10-1) at No. 2 Schaumburg (10-1), 1 p.m. Saturday

• No. 2 Chicago Mt. Carmel (10-1) at No. 8 Downers Grove North (7-4), 3 p.m. Saturday

• No. 3 Lincoln-Way East (9-2) at No. 1 Edwardsville (11-0), 3 p.m. Saturday

CLASS 8A

• No. 5 Maine South (9-2) at No. 1 Loyola (10-1), noon Saturday

• No. 6 Stevenson (9-2) at No. 2 Barrington (10-1), 6 p.m. Saturday

• No. 4 Oswego (9-2) at No. 8 Marist (8-3), 7 p.m. Saturday

• No. 3 Neuqua Valley (10-1) at No. 7 Naperville Central (8-3), 6 p.m. Saturday

More News

National Video